100 رویداد برتر جهان- شماره یک لیست آرزوها؛

مسابقه استادان، آگوستا- جورجیای آمریکا؛ The Masters, Augusta, GA

لذت پوشیدن کت سبز

مسابقات مسترز یکی از چهار تورنمنت بزرگ گلف است که هر ساله در سطح حرفه‌ای برگزار می‌شود. بر خلاف سه تورنمنت دیگر، که محل آنها سالانه تغییر می‌کند، مسابقات مسترز هر سال در آگوستای جورجیا برگزار می‌شود. مسترز مسابقاتی است که با کت سبز نمادینِ باشگاه ملی گلف آگوستا به شهرت رسیده است. عضویت در این باشگاه بسیار سخت است و فقط با دعوت‌نامه انجام می‌شود. با این حال، این مسابقات برای همه طرفداران جدی گلف یک رویداد مهم است چرا که حضور در این مسابقات فرصتی است برای تماشای حرفه‌ای‌ترین‌های این ورزش در اوج تمرکزشان، همچنین در کلاسیک‌ترین محیط با بالاترین سطح شرطبندی. این رویداد تا آن اندازه مهم است که یک عبارت برای این مسابقات به وجود آمده که می‌گوید: “هیچ چیز مانند مسترز وجود ندارد.”

چند نکته درباره رویداد مسترز:

  • محیط آگوستای جورجیا باشکوه است؛ ازاحترام به ورزش گلف و سنت‌های آن گرفته تا ممنوعیت بازاریابی در زمین سبز. مسابقات مسترز واقعاً نمونه‌ای مستقل از رویدادی است که سنت‌های آن طی تمام سالها، ثابت و سالم باقی مانده.
  • از آنجایی که مسترز مهم‌ترین تورنمنت سالانه آمریکا در ورزش گلف است، بسیاری از مردم مسترز را با سوپربول (فوتبال آمریکایی) مقایسه می‌کنند.
  • مسترز در آگوستای جورجیا، دومین شهر پرجمعیت این ایالت پس از آتلانتا برگزار می‌شود. این شهر، بخش معماری تاریخی ارزشمند و مناظر دیدنی بسیاری دارد.
  • مسترز همیشه در هفته اول آپریل برگزار می‌شود. تنها استثنا در تاریخ مسابقات سال قبل بود که به دلیل همه‌گیری کرونا در نوامبر برگزار شد.
  • برگزاری یک رویداد در یک مکان، مزیت‌های متعددی دارد. اول اینکه از مناقصات پر زرق و برقِ رویدادهایی که هر سال در شهرهای مختلف برگزار می شوند، به دور است. به منظور میزبانی سوپربول، جام جهانی، یا بازی‌های تابستانی یا زمستانی، شهرهای میزبان، میلیاردها دلار صرف برنده شدن در مناقصه می‌کنند، مکان‌های برگزاری خود را به یک سطح می‌رسانند و از میزبان قبلی پیشی می‌گیرند. در نهایت هم اغلب ساختارهای ساخته شده برای رویداد پس از پایان بازی‌ها بی‌استفاده می‌مانند. در حالیکه رویدادی همچون مسترز که در یک مکان ثابت برگزار می‌شود، از نظر اقتصادی و زیست‌محیطی بسیار منطقی‌تر است. همچنین برگزاری مسابقات در یک مکانِ هر ساله باعث ایجاد حس تعلق و افتخار به این رویداد می‌شود. ستاره‌های در حال ظهور و امیدهای ناشناخته در همان زمینی رقابت می‌کنند که صدها اسطوره قبل از آنها رقابت کرده‌اند.
  • همه برندگان قبلی مسابقات برای یک شام در باشگاه جمع می‌شوند. برنده قبلی مسئول انتخاب منو است و آنها اغلب غذاهای سرزمین خود را انتخاب می‌کنند.
  • مسلماً یکی از محبوب‌ترین جوایز ورزشی، کت ورزشی معروف باشگاه ملی گلف آگوستا است. هر سال کت سبز توسط برنده سال قبل به برنده مسابقات سال بعد می‌رسد. بازیکنان کت سبزخود را به مدت یک سال نگه می‌دارند، سپس باید آن را به باشگاه برگردانند.
  • هیچ کسی حق آوردن دوربین، موبایل یا هیچ لوازم الکترونیکی دیگر را ندارد.
  • عکاسی ممنوع است.
  • تبلیغات و بازاریابی در این مسابقه ممنوع است.

بدون دیدگاه

گذاشتن دیدگاه

چگونه بزرگترین رویدادهای ورزشی جهان، کووید 19 را در سال 2021 مدیریت کردند؟100 رویداد برتر جهان- شماره دوم لیست آرزوها؛

برخی از مشتریان ما

در ارتباط باشیم


نشانی:

ایران – تهران، خیابان ولیعصر، نرسیده به پارک وی، کوچه مهناز،  پلاک 27، کانون ایران نوین

تلفن:

02127634
09309000399

ساعات کاری:

شنبه تا چهارشنبه: 18 – 8:30

پنجشنبه: 13 – 8:30

ما را دنبال کنید

کلیه حقوق محفوظ است 1400-1399