100 رویداد برتر جهان- شماره دوم لیست آرزوها؛

دربی کنتاکی؛ Kentucky Derby, Louisville, KY

نمایش کلاه‌‌های عجیب و غریب

دربی کنتاکی یکی از بزرگ‌ترین مسابقات اسب‌سواری آمریکا است که هر ساله در شهر پرجنب‌وجوش لوئیزویل، در ایالت کنتاکی برگزار می‌شود. این مسابقه به عنوان «هیجان‌انگیزترین دو دقیقه در ورزش» شناخته می‌شود، اما خود مسابقه در مقایسه با جو و آداب و رسوم رویداد تقریباً در درجه دوم اهمیت قرار دارد. در دربی کنتاکی تماشاگران بهترین لباس‌های خود را در فصل بهار در جنوب می‌پوشند و میهمانی‌های عالی برگزار می‌کنند.  معروفترین سنت این رویداد، سنت پوشیدن کلاه بزرگ است. دربی کنتاکی یکی از بهترین رویدادهای جهان برای دیدن و دیده شدن است.

بنیانگذار دربی کنتاکی، “مریوتر لوئیس کلارک” در سال 1872 از لندن و پاریس بازدید کرد و شاهد دو تا از طولانی‌ترین دربی‌های اروپا بود. کلارک تحت تأثیر جامعه ثروتمندی که در این رویدادها شرکت کرده بودند، با هدف توسعه مسابقات آمریکا به آمریکا بازگشت. در آن زمان معمولاً مسابقات اسب‌دوانی در ایالات متحده به عنوان یک سرگرمی بی‌رحمانه و کم‌کلاس (مانند قمار و بوکس) تلقی می‌شد. اما برنامه کلارک این بود که می‌خواست ثروتمندترین ساکنان لوئیزویل را به پیست‌های مسابقه جذب کند. او به دنبال این بود که پیست‌ها را به مکانی برای ارائه مد تبدیل کند و این کار را با درخواست از همه دوستان همسرش انجام داد تا بهترین لباس‌های خود را بپوشند و در حالی که او در اطراف شهر رانندگی می‌کرد، در ماشین او سوار شوند. او به مردم می‌گفت که برای یک پیک نیک بیرون می‌رود. طولی نکشید که میدان مسابقه به مکانی برای دیدن و دیده شدن تبدیل شد و همه برای حضور در آن بهترین لباس خود را می‌پوشیدند. کلاه ها بسیار مد روز بودند و از آن زمان تا کنون این سنت ادامه داشته است.

چند نکته درباره رویداد دربی:

  • مردان کلاه‌های لبه‌دار و فدورا و زنان کلاه‌های آفتابی می‌پوشند. جالب اینجاست که فروشگاه‌هایی مخصوص کلاه‌های دربی وجود دارد.
  • مورخان مد همچنین کلاه‌های نمادین بانوی اول جکی اوناسیس (همسر رئیس‌جمهورکندی) و آدری هپبورن (بازیگر معروف) را الهام‌بخش بسیاری از کلاه‌های دربی در زمان قدیم می‌دانند.
  • برای تماشای دربی باید لباس رسمی پوشید!

بدون دیدگاه

گذاشتن دیدگاه

100 رویداد برتر جهان- شماره یک لیست آرزوها؛100 رویداد برتر جهان- شماره سوم لیست آرزوها؛

برخی از مشتریان ما

در ارتباط باشیم


نشانی:

ایران – تهران، خیابان ولیعصر، نرسیده به پارک وی، کوچه مهناز،  پلاک 27، کانون ایران نوین

تلفن:

02127634
09309000399

ساعات کاری:

شنبه تا چهارشنبه: 18 – 8:30

پنجشنبه: 13 – 8:30

ما را دنبال کنید

کلیه حقوق محفوظ است 1400-1399