همه مدل‌ها استاندارند و هیچ ‌مدلی قطعی نیست!

به صورت کلی، مدیریت رویدادها شامل ترکیبی از مهارت‌های مربوط به برنامه‌ریزی، سازماندهی، رهبری و کنترل درونی هر رویداد است.

اگر شما از مدیران بپرسید که در برگزاری یک رویداد چه می‌کنند بیشتر این پاسخ را خواهید شنید که برنامه ریزی، سازماندهی، هماهنگی و کنترل. سپس نگاه کنید که آنها چه می‌کنند. متعجب نشوید اگر نتوانستید این کلمات را به آنچه می‌بینید مرتبط کنید. (مینزبرگ 1990 صفحه 163)

استانداردهای شایستگی بین‌المللی مدیریت رویدادها (EMICS)  توسط شورای منابع انسانی گردشگری کانادا طراحی شده است. در این مدل برنامه‌ریزی استراتژیک، مدیریت پروژه، مدیریت ریسک، مدیریت مالی، مدیریت اجرایی، منابع انسانی، مدیریت ذی‌نفعان، طراحی رویداد، مدیریت سایت، بازاریابی، حرفه‌ای‌گری و ارتباطات بررسی می‌شود.

از سال 2010 هم بنیاد لئوناردو داوینچی، پروژه‌ای با عنوان “رویداد شایسته” (Compevent) را راه‌اندازی کرده است که در موسساتی از آلمان، اتریش، مجارستان و بریتانیای کبیر کاربردی شده است. این پروژه روی مهارت‌های لازم برای مدیریت رویدادهای کوچک و متوسط با تمرکز روی شایستگی‌ در برگزاری رویداد فعالیت کرده است. از سال 2011 هم پرسشنامه‌هایی به تمامی ایونت‌هایی که در موسسات فرانسه، آلمان و مجارستان برگزار می‌شد، ارسال شد که در آنها آیتم‌ها پاسخ‌هایی از بسیار مهم تا اصلا مهم نیست را شامل می‌شد. سوالات درباره مهارت‌‌های برنامه‌ریزی و سازماندهی، حل مساله و کار تیمی بود.

پروژه دانش مدیریت رویداد (The Event Management Body of Knowledge) که با حروف اختصاری (EMBOK) شناخته می‌شود، یک نظریه علمی است برای جهانی کردن استادنداردهای صنعت رویداد. هدف اصلی از این پروژه این است که یک قالب مشخص برای برگزاری رویدادها معرفی کند که در نیازهای رویدادهای مختلف از فرهنگی و دولتی تا برنامه تحصیلی و سازمانی را پوشش دهد.

مدل EMBOK مدلی سه بعدی است که روی سه محور خلق، توسعه و تحویل (برگزاری) یک رویداد کار می‌کند.

عنوان رویداد به کنفرانس‌ها، نمایشگاه‌ها، جشنواره‌ها، رویدادهای خاص، رویدادهای شهری، رویدادهای ورزشی و از این قبیل اطلاق می‌شود.

بر اساس این مدل، مدیریت رویدادها شامل طراحی، مدیریت، بازاریابی، اجرا و ریسک‌پذیری است. این مدل بر پایه دانش رویداد است. هر مدیر رویدادی از برنامه‌ریزان جشنواره‌ها گرفته تا طراحان کنفرانس‌‌ها می‌بایست تمام این حوزه‌ها را مدیریت کنند. آنها بخش های موقت یا تقسیم‌بندی‌های مدیریت رویداد را نمایندگی می‌کنند.

بدون دیدگاه

گذاشتن دیدگاه

وقتی از رویداد بزرگ یا کوچک حرف می‌زنیم، از چه حرف می‌زنیم؟شخصیت هر رویداد منحصر به فرد است

برخی از مشتریان ما

در ارتباط باشیم


نشانی:

ایران – تهران، خیابان ولیعصر، نرسیده به پارک وی، کوچه مهناز،  پلاک 27، کانون ایران نوین

تلفن:

02127634
09309000399

ساعات کاری:

شنبه تا چهارشنبه: 18 – 8:30

پنجشنبه: 13 – 8:30

ما را دنبال کنید

کلیه حقوق محفوظ است 1400-1399